Έναρξη προγράμματος Ανακύκλωσης Χαρτιού στα σχολεία

Το πρόγραμμα «Το χαρτί του μέλλοντός μας ? Ανακύκλωση σχολικών βιβλίων και χαρτιού στα σχολεία» υλοποιείται σε συνεργασία  με το Δήμο της πόλης μας τον οποίο ευχαριστούμε θερμά για τη συμβολή του.

Στο πλαίσιο του Προγράμματος «Το χαρτί του μέλλοντός μας ? Ανακύκλωση χαρτιού στα σχολεία» το οποίο υλοποιεί το ΥΠΠΕΘ και το ΙΤΥΕ-ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ σας ενημερώνουμε ότι η σχολική μας μονάδα συμμετέχει στο πρόγραμμα της δεύτερης φάσης ανακύκλωσης που πραγματοποιείται κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2017-2018.

Επισυνάπτουμε την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, για την ενημέρωσή σας καθώς και τις οδηγίες, τις οποίες θα πρέπει να ακολουθήσετε για την ομαλή διεκπεραίωση του Προγράμματος.

Εγκύκλος ΥΠΠΕΘ για την Ανακύκλωση

Οδηγίες για τον Υπεύθυνο Ανακύκλωσης