Τάξεις ΣΤ1,ΣΤ2,Ε1 & Δ, Εκπαιδευτική επίσκεψη στην κατασκήνωση SPORTCAMP Λουτράκι 06-06-2022

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί
Τσαμπουράκη Αγγελική ΠΕ70
Κουζιώνη Ελένη ΠΕ70
Φλέσσα Φοίβη ΠΕ70
Κανατσούλη Μαίρη ΠΕ70

Παιδική Κατασκήνωση και Αθλητικές Δραστηριότητες

Εκπαιδευτικοί και μαθητές/τριες του σχολείου μας επισκέφτηκαν το «Sportcamp», την παιδική κατασκήνωση στο Λουτράκι. Οι μαθητές/τριες είχαν την ευκαιρία να χαρούν ένα περιβάλλον κατασκήνωσης με πλήρεις αθλητικές εγκαταστάσεις όπου και επιδόθηκαν σε πλούσιες αθλητικές δραστηριότητες με τη βοήθεια του εξειδικευμένου προσωπικού που μας υποδέχτηκε με χαρά.

Το πρόγραμμα των δραστηριοτήτων προσαρμοσμένο στον αριθμό και την ηλικία των μαθητών περιελάμβανε αγώνες τοξοβολίας, παιχνίδια ανταγωνιστικά και δεξιοτήτων, μπάσκετ και ποδόσφαιρο, διασκεδαστικά παιχνίδια συνεργασίας κι εμπιστοσύνης. Τα παιδιά έπαιξαν, συναγωνίστηκαν, χαλάρωσαν και περιηγήθηκαν σ’ έναν όμορφο καταπράσινο χώρο με παρέα του συμμαθητές, τους φίλους και τους δασκάλους τους.

Ευχαριστούμε θερμά τους συντελεστές και το προσωπικό του Sportcampτου Λουτρακίου για τη θερμή υποδοχή και την άριστη υλοποίηση των αθλητικών προγραμμάτων.

Οι εντυπώσεις των παιδιών

athlisi