Εγγραφές μαθητών στα δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος 2019-2020

Οι εγγραφές στην Α' τάξη θα πραγματοποιηθούν από τις 6 έως τις 20 Μαΐου 2019

Τη σχολική χρονιά 2019-2020 στην Α΄ τάξη θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2013 έως 31-12-2013

Δικαιολογητικά εγγραφών

?  Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

?  Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή [Χορηγείται και από το σχολείο]

?  Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

?  Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

?  Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας, όταν αυτό δεν εμφανίζεται μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του ΥΠΠΕΘ.

Εδώ η εγκύκλιος

Χωροταξική κατανομή μαθητών Α/θμιας Εκπαίδευσης