Κλειστά τα σχολεία την Τετάρτη 7 Νοεμβρίου 2018

Κλειστά θα παραμείνουν τα σχολεία λόγω εκλογών αιρετών εκπροσώπων των εκπαιδευτικών στα Υπηρεσιακά Συμβούλια Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης, την Τετάρτη 7 Νοεμβρίου 2018.

Απόσπασμα από την εγκύκλιο:

«Εκλογές αιρετών εκπροσώπων των εκπαιδευτικών στα Υπηρεσιακά Συμβούλια Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης»

Σύμφωνα με τις διατάξεις του Π.Δ. 1/2003 (Α΄1) «Σύνθεση, συγκρότηση και λειτουργία των υπηρεσιακών συμβουλίων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και ειδικής αγωγής, αρμοδιότητες αυτών, όροι, προϋποθέσεις και διαδικασία εκλογής των αιρετών τακτικών και αναπληρωματικών μελών των συμβουλίων αυτών», σας γνωστοποιούμε τα εξής:

1. Οι εκλογές για την ανάδειξη αιρετών μελών των ΠΥΣΠΕ, ΠΥΣΔΕ, ΑΠΥΣΠΕ, ΑΠΥΣΔΕ, ΚΥΣΠΕ και ΚΥΣΔΕ θα διεξαχθούν την Τετάρτη 7 Νοεμβρίου 2018.

ΠΥΣΠΕ: Περιφερειακό Υπηρεσιακό Συμβούλιο A/θμιας Εκπαίδευσης

ΠΥΣΔΕ: Περιφερειακό Υπηρεσιακό Συμβούλιο B/θμιας Εκπαίδευσης