Τάξη Γ1, Ο καινούριος συμμαθητής μας, 16 Απριλίου 2018

Υπεύθυνη δασκάλα: Χριστίνα Λουκά

Ένας καινούριος μαθητής από την Ινδία ήρθε στο σχολείο μας τον Φεβρουάριο. Πηγαίνει στην Τρίτη τάξη. Οι συμμαθητές, η δασκάλα του, αλλά και όλοι τον αγκαλιάσαμε με αγάπη. Γι? αυτό και θέλησε με τον δικό του τρόπο να μας πει «ευχαριστώ».

Έφτιαξε το δικό του ταξίδι, όπως το φαντάζεται: Μια μικρή βάρκα ρυμουλκεί τη μεγάλη. Μέσα σ? αυτήν βρίσκεται ο ίδιος. Προορισμός είναι κάποια πόλη της Ελλάδας, όπου βρίσκεται ένας φίλος του. Και τη χάρισε στους συμμαθητές του και τη δασκάλα του.

Στη διάρκεια της χρονιάς οι μαθητές θα ανταλλάξουν στοιχεία της κουλτούρας των δύο χωρών και θα κατανοήσουν ιδιαίτερα την αξία της συνεργασίας.

Του ευχόμαστε να πετύχει στον αγώνα του για ζωή και μόρφωση!

dsc02310-web-web

dsc02311-web