ΕΚΘΕΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ

Κατόπιν τούτου, θα θέλαμε τη συμβολή σας, ώστε να λειτουργήσουμε «ΈΚΘΕΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ» από 20 έως και 24 Μαϊου 2013 εντός της αίθουσας εκδηλώσεων του σχολείου. Με τα όποια κέρδη του Συλλόγου θα αγοραστούν βιβλία για τη δανειστική βιβλιοθήκη του Σχολείου.

Στα πλαίσια αυτής της διοργάνωσης η συγγραφέας προτείνει τα εξής βιβλία της για κάθε Τάξη χωριστά:

Για την Α΄ Τάξη:          «Το κόκκινο σουτζουκάκι»

Για τη Β΄ Τάξη:            «Οι περιπέτειες της τεμπελοχελώνας»

Για τη Γ΄ Τάξη:            «Η μαμά κάνει απεργία»

Για τη Δ΄ Τάξη:            «Τα δάκρυα της Περσεφόνης»

Για την Ε΄ Τάξη:          «Τάλως, ο χάλκινος γίγαντας της Κρήτης»

Για τη Στ΄ Τάξη:           «Η σπηλιά της γοργόνας» ή/& «Οι δραπέτες του καστρόπυργου»

Μία σειρά από τα ανωτέρω βιβλία είμαστε στην ευχάριστη θέση να τα προσφέρουμε δωρεάν στο Σχολείο με το παρόν.

Παρακαλούμε για τις απαραίτητες ενέργειές σας, προκειμένου να υλοποιηθεί με τον καλύτερο, δημιουργικό και ωφέλιμο για τα παιδιά τρόπο η ανωτέρω δράση μας.

Με εκτίμηση

Η Πρόεδρος Δ.Σ.                                                        Η Γ. Γραμματέας

Παρασκευή Κοκκίνου                                               Μαρία Γεωργίου