Ίδρυση συλλόγου με την επωνυμία «Οι Φίλοι των Κοινωνικών Φροντιστηρίων του Δήμου Κορινθίων, 15-01-2018

αρχείο λήψης-web
Σκοπός των φροντιστηρίων
ήταν και είναι να βοηθηθούν παιδιά οικογενειών
του ευρύτερου Δήμου Κορινθίων
με οικονομικά και κοινωνικά προβλήματα,
τα οποία έχουν θέληση για μόρφωση και πρόοδο.

Σκοπός των φροντιστηρίων ήταν και είναι να βοηθηθούν παιδιά οικογενειών του ευρύτερου Δήμου Κορινθίων με οικονομικά και κοινωνικά προβλήματα, τα οποία έχουν θέληση για μόρφωση και πρόοδο.

O σύλλογος με την επωνυμία «Οι Φίλοι των Κοινωνικών Φροντιστηρίων του Δήμου Κορινθίων» με έδρα το 1ο Δημοτικό Σχολείο Κορίνθου έχει ως σκοπό:

Να διαδώσει και να προωθήσει τον θεσμό των ?Κοινωνικών Φροντιστηρίων? σε όλες τις μορφές του

Να προάγει το Κοινωνικό, πνευματικό, πολιτιστικό και οικονομικό επίπεδο των μαθητών , καθηγητών , εθελοντών και γενικότερα των δημοτών του Δήμου Κορινθίων.

Ίδρυση του Συλλόγου