ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΓΙΟΡΤΗ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ 2013

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!

Με μεγάλη συγκίνηση παρακολουθήσαμε την εκδήλωση που διοργάνωσε το Σχολείο μας για τον εορτασμό της επετείου της 25ης Μαρτίου 1821 με πρωταγωνιστές τα παιδιά μας, στις 22 και 25 Μαρτίου 2013!

Θα θέλαμε να συγχαρούμε τον Δ/ντή του Σχολείου, κ. Ευάγγελο Ζιάκα, τον δάσκαλο της ΣΤ΄ Τάξης, κ. Λεωνίδα Στέφη, ο οποίος σκηνοθέτησε, σκηνογράφησε και δίδαξε τη θεατρική παράσταση «Φόρος Αίματος ? Παιδομάζωμα» σε παιδιά της ΣΤ΄ Τάξης, τη δασκάλα μουσικής, κα Μαργαρίτα Θωμά, που δίδαξε και οργάνωσε τη χορωδία και την ορχήστρα των παιδιών που πλαισίωσαν την εκδήλωση, τη δασκάλα της Ε΄ Τάξης, κα Μαρία Λάμπρου, που βοήθησε κατά την εκτέλεση των χορωδιακών θεμάτων στην απογευματινή παράσταση που δόθηκε στις 25 Μαρτίου, τους δασκάλους της ΣΤ΄ Τάξης που βοήθησαν στα παρασκήνια, κ.κ. Λάμπρο Ψωμά και Γεωργία Δρίτσα, όλους τους χορηγούς της παράστασης και φυσικά τα παιδιά που συμμετείχαν.

Τιμή και χαρά μας να είμαστε συμπαραστάτες σε κάθε παρόμοια προσπάθεια των διδασκάλων που διαπαιδαγωγούν και γαλουχούν τα παιδιά μας με τα αιώνια, υψηλά ιδανικά και αξίες του Έθνους μας.

Κόρινθος, 25 Μαρτίου 2013

Η Πρόεδρος του Δ.Σ.                          Η Γενική Γραμματέας