Καλή Σχολική Χρονιά

kali-sxolxr-300x164-web

ΕΚΔΡΟΜΕΣ

Τη δυνατότητα να ανακαλύψουν  την άγνωστη ομορφιά του Βουραϊκού και των Καλαβρύτων είχαν την Κυριακή  21-4-2013 οι μαθητές και οι γονείς του Σχολείου μας.Συμμετέχοντας στην εκδρομή που διοργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας - και που ταξίζουν πολλά συγχαρητήρια για αυτή τους την επιλογή- όσοι συμμετείχαν ήρθαν πιο κοντά στη φύση και ανανεώθηκαν μέσα σε μια μέα..

Σε τούτο το ταξίδι έζησαν μια αλλιώτικη εμπειρία, που θα τη θυμούνται για καιρό?

3-4-13

27-11-2012

koin-front-web

Στοιχεία επικοινωνίας

Διεύθυνση: Κολοκοτρώνη & Κολιάτσου

Τηλ/Fax 2741022321

e-mail : mail@1dim-korinth.kor.sch.gr

Διευθυντής Ευάγγελος Ζιάκας (2008-2017)

Νέα Διευθύντρια: Αναστασία Γκιόκα (2017-2020)

Στον Ενήλικα αναγνώστη λέτε:
"Η συναναστροφή με τα παιδιά μας κουράζει"
Έχετε δίκιο. Προσθέτετε:
"Γιατί πρέπει να χαμηλώνουμε στο επίπεδο τους, να σκύβουμε, να διπλωνόμαστε, να καμπουριάζουμε, να γινόμαστε μικροί".
Σε αυτό το σημείο δεν έχετε δίκιο. Δεν είναι αυτό που κουράζει περισσότερο.
Είναι κυρίως το γεγονός ότι είμαστε υποχρεωμένοι να σηκωνόμαστε στο ύψος των συναισθημάτων τους. Να τεντωνόμαστε, να υψωνόμαστε στις μύτες των ποδιών μας. Για να μην τα πληγώσουμε.

Januez Korczak

Quand je reviedrai petit