Διάκριση μαθητή του 1ου Δημοτικού Σχολείου Κορίνθου σε αγώνες κολύμβησης, 7-1-2022

266338519 4607136082706207 7054264431998714834 n-web

I found something I love... and never gave up
Κέρδισε αν μπορείς
Χάσε αν πρέπει
Αλλά ποτέ μην τα παρατάς
I found something I love... and never gave up
Κέρδισε αν μπορείς
Χάσε αν πρέπει
Αλλά ποτέ μην τα παρατάς

Σπουδαία διάκριση με 4 μετάλλια σε κολυμβητικούς αγώνες για τον μαθητή του σχολείου μας Πιέρρο Νικόλαο! Ο μαθητής του τμήματος Ε2 του σχολείου μας Πιέρρος Νικόλαος, εδώ και αρκετά χρόνια ασχολείται με το άθλημα της κολύμβησης. Συγκεκριμένα είναι αθλητής της κολυμβητικής ομάδας της πόλης μας, του Ναυτικού Ομίλου Κορίνθου.

Ο Νικόλας πρόσφατα συμμετείχε σε κολυμβητικούς αγώνες, οι οποίοι διεξήχθησαν στην πόλη της Πάτρας στις 11 Δεκεμβρίου και κατάφερε να διαπρέψει, καθώς κέρδισε 4 μετάλλια! (2 ασημένια και τρία χάλκινα). Έλαβε μέρος τόσο σε ατομικά αγωνίσματα όσο και σε ομαδικά! (σκυταλοδρομίες)

Τα αγωνίσματα στα οποία διακρίθηκε ήταν τα εξής:

50 πρόσθιο

200 πρόσθιο

4x100 μέτρα ελεύθερο

4x50 μέτρα ελεύθερο mix

Τα παραπάνω αποτελέσματα ήρθαν ως επιβράβευση της σκληρής δουλείας του Νικόλα στις καθημερινές προπονήσεις όλα αυτά τα χρόνια που ασχολείται με το άθλημα που αγαπάει, την κολύμβηση.

Όλοι μας εδώ στο 1ο Δημοτικό σχολείο Κορίνθου, αισθανόμαστε ιδιαίτερα περήφανοι για τις διακρίσεις του μαθητή μας και του ευχόμαστε να πετύχει ανάλογες επιτυχίες στο μέλλον.

Νικόλα συγχαρητήρια !

Ευχόμαστε και άλλοι μαθητές/τριες να ακολουθήσουν το παράδειγμά σου και να λάβουν διακρίσεις στους δικούς τους αγώνες.

img 20211211 195131 1-web