ΝΕΟ!! Οδηγίες για ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση, 17.03.2020

rsz photo distance-web

Απασχόληση μαθητών/τριών
(Ψηφιακές δομές του Υπουργείου Παιδείας)

Απασχόληση μαθητών/τριών (Ψηφιακές δομές του Υπουργείου Παιδείας)

Αγαπητοί γονείς,

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, ανταποκρινόμενο στις εξελίξεις και στην αναστολή λειτουργίας των εκπαιδευτικών δομών για την ανάσχεση της μετάδοσης του κορωνοϊού, ενεργοποιεί ψηφιακά εργαλεία ?. χωρίς να αποσκοπεί στο να υποκαταστήσει τη δια ζώσης εκπαίδευση, ούτε να καλύψει τη διδακτέα ύλη.

ΟΔΗΓΙΕΣ για τα Δημοτικά θα ακολουθήσουν αργότερα!!!

Μπορείτε να επισκέπτεστε την ιστοσελίδα του σχολείου, στην επιλογή e-Πλατφόρμες, η οποία θα εμπλουτίζεται συχνά. Εκεί θα βρείτε και άλλες προτάσεις για να περάσουν οι μαθητές/τριές μας δημιουργικά τον χρόνο τους και να κρατήσουν την επαφή με το σχολείο.
Οδηγίες για τον τρόπο χρήσης τους βρίσκονται στο επισυναπτόμενο από τη σελίδα 6.
ΕΠΙΣΗΣ να διαβάσετε στη σελ 5 προσεκτικά την: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ Ή/ΚΑΙ ΓΟΝΕΩΝ Ή ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ
(αφορά τα προσωπικά σας δεδομένα-emails)

Εδώ οι Οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας