Κλειστά σχολεία, 11.03.2020

Κλειστα-σχολεια-κορωναιος-758x426-web

Έκτακτη είδηση

Σε Κοινή Υπουργική Απόφαση προβλέπεται η απαγόρευση της εκπαιδευτικής λειτουργίας όλων των εκπαιδευτικών δομών, δημοσίων και ιδιωτικών, όλης της χώρας για το χρονικό διάστημα από 11-3-2020 έως και 24-3-2020.

Το έκτακτο αυτό μέτρο λαμβάνεται για προληπτικούς λόγους, με στόχο τη μείωση της διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 στους πολίτες.

Οι διοικητικές λειτουργίες και υπηρεσίες εξαιρούνται στην ανωτέρω προσωρινή απαγόρευση λειτουργίας.

Εδώ η Κοινή Υπουργική Απόφαση

Πηγή