Εκδηλώσεις από το ΚΕΠΑΠ Δήμου Κορινθίων στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Κορίνθου, 1-3 Ιουλίου 2019

5cb7d9c008502deb8141091027f5f238 xl-web

«Παιδιά? Πάμε Θέατρο;;;;»

Οι πολιτιστικές διαδρομές του ΚΕΠΑΠ του Δήμου Κορινθίων κάνουν στάση και στο σχολείο μας με το Φεστιβάλ Παιδικού Θεάτρου 2019 «Παιδιά? Πάμε Θέατρο;;;;»

1/7 «ΠΛΟΥΤΟΣ» του Αριστοφάνη, κωμωδία γραμμένη 25 αιώνες πριν, σε σκηνοθεσία Αλμπέρτο Εσκενάζη από το «Θέατρο της Μεσογείου»

2/7»ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΣ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ», κωμωδία του Roy Kift, με θέμα την αναπηρία, σε σκηνοθεσία Βασίλη Κουκαλάνι, από τη θεατρική ομάδα «Συντεχνία του Γέλιου».

3/7 «Η ΦΑΡΜΑ ΤΟΥ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ», Θεατρική Ομάδα ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΙ, βραβευμένη παράσταση με θέμα την προστασία των παιδιών στο Διαδίκτυο, σε σκηνοθεσία Σοφίας Τσινάρη.

Εδώ το πρόγραμμα