Ετικέτα Ποιότητας σε έργο eTwinning

Απέσπασε Εθνική Ετικέτα Ποιότητας
Συγχαρητήρια!!!

Με την ετικέτα ποιότητας έργου eTwinning βραβεύτηκε το έργο που υλοποίησαν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας Κωνσταντίνα Ζαφείρη και Αναστασία Γκιόκα με  τίτλο:

"Library Festival#SkillsLabs".

Λίγα λόγια για την εργασία...

Το πρόγραμμα το οποίο πραγματοποιήθηκε από τους μαθητές των τμημάτων ΣΤ1 & το ΣΤ2   του 1ου Δημοτικού Σχολείου Κορίνθου και τις εκπαιδευτικούς Κωνσταντίνα Ζαφείρη & Αναστασία Γκιόκα, είχε ως στόχο οι μαθητές να έρθουν σε επαφή με τις σχολικές βιβλιοθήκες και να αναπτύξουν δεξιότητες φιλαναγνωσίας, βελτίωσης της αγγλικής γλώσσας, χρήσης ΤΠΕ, καθώς και ανάπτυξης κοινωνικών συμπεριφορών. Μέσα από συνεργατικές δραστηριότητες βελτιώθηκαν οι σχολικές πρακτικές και πολλοί μαθητές άρχισαν να ασχολούνται με λογοτεχνικές δραστηριότητες.

Καλή συνέχεια στο δημιουργικό σας έργο!!!